Czysta lukrecja

Charakterystyczny kolor i fakt, że dogadzają podniebieniom wielu osób, sprawia, że cukierki lukrecjowe znane i doceniane są przez koneserów na całym świecie. Moc witalnych właściwości wpływa na to, że czysta lukrecja jest tak bardzo pożądana. Ekstrakt zawarty w roślinie stosowany jest w cukiernictwie ze względu na niepowtarzalny, specyficzny smak i walory zdrowotne. Czarne słodycze o ziołowo-gorzkawej nucie są szczególnie lubiane w krajach skandynawskich, a także u naszych zachodnich sąsiadów w Niemczech, Francji i Holandii.

Niezwykłe przysmaki

Za słodycz przeplatającą się z cierpkością odpowiedzialny jest kwas glicyryzowany, zawarty w korzeniu lukrecji. Związek ten jest 50 razy słodszy od znanego nam białego cukru. Frykas ze względu na swój ziołowy posmak przypomina nieco anyż. Specyficzny aromat  tych niepospolitych słodkości wielu amatorów określa jako uzależniający. Cukierki lukrecjowe raz spróbowane zapadają w pamięć. Nie da się ich pomylić z żadnymi innymi łakociami. 

Wartościowy rarytas

Z właściwości związków zawartych w korzeniu lukrecji gładkiej korzystali już ponad 4000 lat temu medycy starożytnych Chin, Grecji, Egiptu, Indii i Rzymu. Pisał o niej Hipokrates zwany ojcem medycyny. Składniki chemiczne, które znajdują się w roślinie, wykazują działanie prozdrowotne: 

  • łagodzą choroby układu oddechowego: mają działanie wykrztuśne, rozrzedzają śluz, który zalega w górnych drogach oddechowych, rozkurczają mięśnie gładkie w oskrzelach, powstrzymują rozwój bakterii i wirusów,
  • hamują stany zapalne, pomagają w szybszej regeneracji komórek organizmu,
  • wpływają korzystanie na układ trawienny: wykazują działanie przeciwzapalne na błonę śluzową jelit i żołądka,
  • charakteryzują się działaniem przeciwalergicznym,
  • pobudzają system immunologiczny,
  • regulują metabolizm hormonów.

“Słodki korzeń” to jedna z najstarszych roślin leczniczych, a zarazem oryginalny, wysublimowany przysmak, który łączy przyjemne i pożyteczne, jest  zdrowy i pobudza kubki smakowe. Koneserzy docenią czysty, intensywny smak lukrecji, którą znajdą w estetycznych opakowaniach, dopełniających wyrafinowaną formę produktu.