Pomysł na prezent – zestaw lukrecji na każdą okazję

Na co dzień jest wiele możliwości, aby obdarować w sposób szczególny kogoś bliskiego. Zastanawiasz się nad kupnem słodkiego prezentu? Cukierki lukrecjowe idealnie nadają się na oryginalny upominek bez względu na okazję! To smakołyk, który można wręczyć zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie. Jeśli adresat prezentu nie miał jeszcze sposobności spróbować tego przysmaku, dasz mu tę możliwość. Jeżeli natomiast uwielbia lukrecję, mile go zaskoczysz tym pysznym podarunkiem. Zainteresowany? Czytaj dalej!

Oryginalny smak lukrecji

To produkt, który ma charakterystyczny smak – łączy w sobie słodycz z posmakiem lekko gorzko-słonym oraz podobnym do anyżu. Pierwszy z nich wynika z tego, że lukrecja zawiera glicyryzynę, która jest aż o 50 razy słodsza od cukru. Dlatego powstające z niej produkty są takie smaczne. Oprócz tego kojarzy się z wysokiej jakości włoskimi wyrobami i… Skandynawią, w której nie brakuje chętnych na popularne cukierki lukrecjowe Lakris. Uwielbiają je także mieszkańcy Francji, Niemiec i Holandii. Dla miłośnika nietypowych połączeń smakowych z pewnością będzie to rarytas.

Zdrowa słodycz

Wykorzystywana w wielu dziedzinach życia lukrecja jest produktem, który ma także sporo właściwości zdrowotnych takich jak np.:

  • antyoksydacyjne,
  • antyalergiczne,
  • przeciwbakteryjne,

oraz oczyszcza drogi oddechowe, zapobiega rozwojowi próchnicy i poprawia nastrój. Cukierki lukrecjowe możesz więc podarować osobie, która cierpi na różne dolegliwości – pod warunkiem, że nie ma problemów z nadciśnieniem tętniczym, nie jest w ciąży (raczej nie zaleca się wówczas spożywania produktów z tym dodatkiem) lub nie karmi piersią. Warto dodać, że tak jak każdy inny produkt – i lukrecja powinna być spożywana z umiarem!

Upominek bez glutenu

Chcesz podarować coś słodkiego osobie, która nie toleruje glutenu? Bezpiecznym rozwiązaniem będzie np. zestaw składający się z dwóch metalowych pudełeczek z czystą lukrecją bezglutenową i naturalnym korzeniem tego przysmaku w kartoniku. Jeśli przy okazji obdarowywany rzuca palenie – ten ostatni smakołyk nadaje się idealnie do żucia (robi się wówczas jeszcze bardziej słodki) i polecany jest właśnie dla palaczy. Zastępuje bowiem odruch sięgania po papierosa.

Dla miłośników nietypowych połączeń smakowych

Jeśli chcesz zaskoczyć amatora cukierków lukrecjowych swoim prezentem, postaw na inny niż tradycyjny, naturalny smak. Możesz zdecydować się np. na słodycze:

Zamiast bombonierki z czekoladkami, podaruj oryginalnie zapakowane cukierki lukrecjowe! Niech na korzyść tego wyboru przemawia także to, że te ostatnie mają niższą kaloryczność od nich.

Stwórz własny prezent!

Możesz skorzystać z gotowych zestawów cukierków lukrecjowych, które znajdziesz w naszej ofercie. Są elegancko zapakowane i nadają się od razu do wręczenia. Masz też możliwość skomponowania własnego prezentu z dowolnych produktów, jakie dostępne są w asortymencie sklepu. Bez względu na okazję, z jakiej będziesz szykował ten podarunek, zaskocz adresata upominku oryginalnym smakiem lukrecji! Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze, służymy swoją radą!

Dodaj komentarz