Pozostałe smaki lukrecji

Pikantny posmak, który współgra z niezwykłą słodyczą, lekko wyczuwalna gorzkawa nuta i ziołowy aromat to zestawienie, które zapada w pamięć. Można je uwielbiać lub nie przepadać za tymi smakołykami, z pewnością są wyraziste. Wywołują konkretne wrażenie. To frykasy dla prawdziwych koneserów. Cukierki lukrecjowe można zamówić w różnych smakach. Lukrecja ciekawie komponuje się zarówno z podobnymi eterycznie korzennymi ziołami, jak i innymi naturalnymi dodatkami, jak np. fiołki. 

Pomysł na prezent 

Stylowo zapakowane w eleganckie puszeczki z retro ilustracjami lub w estetyczne pudełka, lukrecje w różnych odsłonach, to doskonały pomysł na mały, niebanalny podarunek. Warto poczęstować bliską osobę cukierkami o nieprzeciętnym smaku, by mogła poznać frykasy naszych północnych i zachodnich sąsiadów. Z pewnością doceni ten oryginalny wybór. Poczęstunek tego rodzaju smakołykiem, to nie tylko odkrywanie interesujących, nietypowych walorów eterycznych. To połączenie skrajności, niezwykłej słodkości z cierpką, ziołową nutą, to gwarancja nowych doznań zmysłowych. Lukrecja dodatkowo wspiera organizm, dlatego podarowanie komuś zdrowych słodkości jest też wyrazem troski o jego witalność. 

Dawka zdrowej słodyczy 

Proponowane cukierki mogą być czymś więcej niż słodkim ulepkiem. Lukrecje poza tym, że zaspokajają chęć podjadania  przekąsek, są pożądane także z racji swoich cennych właściwości. Mają niższą kaloryczność niż np. czekolada, a ich smak, choć przełamany goryczką jest od niej słodszy. W składzie czystej lukrecji brak białego cukru, który jest szkodliwy i uzależniający, za to zawarta jest w niej glicyryzyna, kilkadziesiąt razy bardziej intensywna niż sacharoza. Przysmaki zawierające ten związek, jedzone w rozsądnych ilościach, nie powodują tycia i są dobrą alternatywą dla tradycyjnych słodyczy. Ponadto wspierają układ immunologiczny, trawienny i oddechowy.