SŁODKIE IMIĘ LUKRECJA…

Już za chwilę, już za momencik bo 23 listopada, panie o imieniu Lukrecja będą obchodzić imieniny. Pewnie nie wszystkie Lukrecje świętują tego dnia, bo imieniny Lukrecji przypadają również 7 czerwca i 11 sierpnia.

Wszystkim listopadowym solenizantkom będziemy chcieli sprawić prezent… 🙂

Dla ciekawych spróbujemy przybliżyć pochodzenie i znaczenie tego imienia, którego najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Lukrecyjka, Lukrecjunia, Lusia, Luśka, Lukra, Lukrunia, Lukryśka.

Imię wywodzi się od rzymskiego rodu Lukrecjuszów, jest pochodzenia łacińskiego i oznacza zysk, bogactwo czy korzyść.

Mała Lukrecja w dzieciństwie może być tajemnicza i nie do końca zrozumiała dla otoczenia. Jest delikatna, wrażliwa, ma dobre serduszko dla ludzi, a szczególnie dla zwierząt. Otacza opieką i troską każdą istotę żywą.

W młodości bardzo często wykazuje uzdolnienia do tworzenia. Lukrecje mają dużo szczęścia, los im sprzyja, a ewentualne trudności dają się łatwo rozwiązać.

Także w ostatnich latach życia Lukrecje potrafią zaskoczyć. Ujawniają się ich ukryte zdolności, a wciąż posiadana wrażliwość pomaga zajrzeć w głąb siebie. Lukrecja ma dużo wiary w siebie, którą opiera głównie na dobrach duchowych, a nie materialnych.

Lukrecja to numerologiczna dziewiątka, a więc osoba o niezależnych poglądach, życiowej mądrości w działaniu oraz dużej wiedzy. Jest wrażliwa, uczuciowa, uduchowiona, ma bardzo dobrze rozwiniętą intuicję. Jest świetna w twórczych zawodach. Pory roku, które jej sprzyjają to jesień i schyłek zimy, miesiące to: luty, marzec i listopad, pomyślny dzień to czwartek, szczęśliwy kamień to bawole oko i lapis lazuli, a kolory to fioletowy i lazurowy. Przypisane rośliny to lotos i winorośl, drzewa to lipa i wierzba, a zapachy to opium i kadzidło.

Lukrecje to kobiety silne, pilne i potrafią skutecznie działać, by osiągnąć cel.

Podobno są łakome… Lubią dobre jedzonko… Lubią słodycze, czekoladki…. A czy Lukrecje lubią lukrecje? 🙂

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz